2011 m. gegužės 13 d., penktadienis

Rūkytos lašišos ir bulvių salotos


Idėja pasiskolinta iš Jamie Oliver knygos, kurią viena mano sesė vežė kitai mano sesei lauktuvių, bet netyčia pas mane paliko. Ir turiu pasakyti, aš labai tuo apsidžiaugiau, nes pati šios knygos nebūčiau pirkus ir nebūčiau gal užklupta to įkvėpimo vėl pradėti gaminti. Knyga vadinasi Jamie's 30 minute meals. Ir ką galiu pasakyti, labai maloni. Tik nesuprantu, kaip jis ten susisuka per pusvalandį, man niekaip neišeina, kad ir kokie paprasti receptai bebūtų.

Kiekvienos lietuvės mamos siaubui, mes bulvių beveik nevalgom. Anot monkey husband, užima pernelyg ilgai laiko paruošti (na italas gi jis, ne ką teišmano apie bulvių ruošimą). Anot manęs, niekas jų pas mus nevalgo. Virtuvėje be bulvių nerasta ir krapų. Jų nusipirkau būtent šioms salotoms pgardinti ir supratau, kad vis dar esu grynakraujė lietuvė - pasklidus besmulkinamų krapų kvapui net keliai sulinko... Gėris!

Pas mus dažnai būna nukainuotos lašišos ir mes su ja dažniausiai darom arba pastą su grietinėlės padažu, arba salotas su avokadais ir greipfruktais (turėtų būti tarp aprašytų receptų). Arba darom tramezzini su avokadu ir lašiša (trikampiai suvožti sumuštiniai su balta duona (b0tinai nupjaustytom plutelėm!)). Arba kartais darom picą su lašiša. Nelabai kūrybingai, žodžiu, visada tas pats ir nieko nauja. Jei ne Jamie, niekad nebūčiau pati sugalvojus valgyti lašišos su duona ir dar bulvių salotomis šalia. Bet visai patiko, tad dalinuosi. Keliaujame prie recepto

Rūkytos lašišos
Salotų lapelių
Alyvų aliejaus
Bulvyčių jaunų
Krapų!!!
Citrinos
Čiobrelių šakelės
Krienų, majonezo
Duonos ruginės juodos

Užverdam vandenį, pasūdom ir sudedam ketvirčiais supjaustytas gerai nuplautas, bet neskustas bulves. Vandenin įmetam porą gabaliukų citrinos žievelės geltonos dalies ir porą čiobrelio šakelių. Verdam 10 minučių.

Nuplaunam salotas, nusausinam gerai ir paskleidžiam jas lėkštėj. Ant viršaus sudedam lašišą bangelėmis. Pašlakstom aliejum

Kai bulvės išverda, jas nusunkiam, pakaitinam, kad nusausėtų. Maišom jas su smulkintais krapais, šaukštu sviesto, paskui pasūdom, pabarstom pipirais, pašlakstom alyvų aliejum ir įspaudžiam pusės citrinos sultis.

Krienus maišom su majonezu arba, kaip siūlo autorius, su aliejum ir citrinos sultimis, patiekiam kartu su lašiša.

Duoną (tą, kur patys čia visi kepam) tepam sviestu, dedam lašišą, salotas. Apsitepliojam krienų padažu. Užkandam bulbėm su kvapniaisiais krapais, užgeriam vėsiu baltu vynu ir štai jums lengviausia vasariška vakarienė!

20 komentarų:

 1. Eina, sau kaip gerai atrodo :) Nors imk ir bėk iki parduotuvės lašišos :D Šiaip lašiša su bulvėm man žiauriai skanu. Buvo kažkada iš Norvegijos atvežę raugintos lašišos. Dieve, koks skonis! Ir sakė, kad jie ją valgo su bulvėm. Tai nuo to karto aš ir taip darau :)

  O dėl tos laidos... tai man ir toks klausimas buvo kilęs - kaip jis taip suspėja susisukt? Ten turbūt reikia dar gerokai prieš tai pusvalandį sugaišt, kad susidėliotum viską, visus įrankius, puodus etc. Tada sugalvot, kaip, ką ir kada gaminsi... Na, tokiu atveju gal ir tilptum į pusvalandį :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Raugintos neteko ragauti :) aha, su bulvėmis skanu. O su bulvėm IR duona man dar vis keista, net jei jau ir patikrinta :)

  Laidos nemačiau, bet knygoj surašyti visi prietaisai, food procesoriai, mikrobangės ir pan, ko reikia, kad greit susisuktum. Viskas, ko pas mane virtuvėj nėra!

  Penny de los Santos live žiūri?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Lašišos turim, bet ji salotoms su avokadu ir greipfrutais... bet ir šitos žiauriai gerai skamba. O ta nuotrauka su atspindžiu. Mmmm...

  Tiesa, gal jamie susisuka dėl to, kad nefotografuoja? :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Gal Jamie ateina 'ant gatavo', kai jau viskas sudėta, susverta, supjaustyta, nereikia receptų knygos pasivartyti, studijoj niekas netampo ir nespiegia 'mama, noriu duonas' ir pan.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Gaminau vieną patiekalą iš tos laidos Piri piri porki (originale chicken). Dariau mėsą ir salotas tai viską spėjau per 30 minučių :) laukiu ir aš šios knygos be galo - greitas naminis maistas man aktualu. Ir tikrai žinau, kad iš anksto viską susidėjus ir pasiruošus tik gaminti galima tikrai spėti. Svarbu, kad niekas po kojomis nesimaišytų :]]

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kokia čia salotų rūšis naudota? Koks skonis? Tik nesakyk, kad "kaip salotų" :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Indre, pas mane jei įjungi teliką, niekas nesimaišo :) Bet nesinori piktnaudžiauti :))

  Julija, prajuokinai... Salotos būtent šios vadinas nüsli salotos, angliškai niekaip neatsimenu... Jos gan neutralios, nekarčios, mėsingesnės, nei lietuviškame darže augančios salotinės salotos.

  AtsakytiPanaikinti
 8. O jau nuotraukos! Wowowowowowow!!!! Fantastika!

  Bulvėssu krapais ir mane veža. Lietuvėm esame mes gimę :)))

  AtsakytiPanaikinti
 9. Apie laidą tai aha jis ten jau buna viska suruošęs, tipo reikės tiek ir tiek puodų, keptuvių, peilių, etc, būkit pasiruošę, na, supjausto tai 'gyvai', bet beveik visada naudoja virtuvinį kombaina (tada bepigu super duper tailandietiškas salotas per minutę sukurpt). Bet šiaip faina laida visai, nors ir nesu Jamie mylėtoja.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Ačiū už wow, nesitikėjau, kad čia taip išėjo :)

  Nesu ir aš baisi Jamie gerbėja, bet šios knygos sesei dar kurį laiką negražinsiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Lašiša su bulvėmis su krapais - nuostabu, lašiša su krienais - pasaka, o nuotraukos tiesiog fOntastika :) Mūsų namuose bulvės irgi nelabai dažnas svečias, dažniausiai kepam orkaitėj su rozmarinais ir česnaku. O rūkytą ar sūdytą lašišą dažniausiai palydim bulvių-cukinijų blynu arba gaminam tavąsias nuostabiąsias salotas su greipfruktais ir avokadu.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Bulvių-cukinijų blynai? skamba skaniai. Čia tokie daugiau lietuviški nei itališki? Noriu!

  AtsakytiPanaikinti
 13. Nuotraukos tiesiog nuostabios! Jei ne jos, tai gal ir nebandyčiau šių salotų, bet atrodo taip skaniai.
  O mano vyresnysis labai valgo bulves, o mazasis visai nemegsta, užtai valgo makaronus, duona, kitas daržoves, sakau ant jo visuomet: italas čia mūsų :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Laima, mano vienturtis valgo tik makaronus ir duoną. Visai neseniai gyriausi, koks gurmanas auga, kaip viską valgo, o išaugo normalus eilinis dvimetis su labai menku maisto racionu...

  AtsakytiPanaikinti
 15. Kaip visada puikios foto ir mielas įrašas!
  Padėsiu Eglei su salotomis :) Jos lietuviškai vadinasi salotiniai sulteniai.

  AtsakytiPanaikinti
 16. Asta, ačiū už pagalbą :) O kaip angliškai vadinasi? Aš dar vis neatsiminiau :))

  AtsakytiPanaikinti
 17. Jei tikėtis, kad gerai kažkada parašiau savo bloge, tai ''mâche (corn sallad)'' :)

  AtsakytiPanaikinti
 18. Nuotraukas norisi įrėminti ir pasikabinti ant sienos :)))

  AtsakytiPanaikinti
 19. Aha, nuotraukas ir aš ant sienos drąsiai kabinčiau... Neabejotinai :)

  AtsakytiPanaikinti

Related Posts with Thumbnails