2010 m. birželio 14 d., pirmadienis

Šviežių burokėlių salotos su obuoliais ir keptu sūriu

Pas mus dietos laikotarpis. Gegužę praleidome Romoje, atsivalgėme sotaus, paprasto, tikro maisto, išsigandome svarstyklių ir atidarome salotų mėnesį. Kiek ilgai - neaišku. Svarbu geri norai!

Šių salotų receptas gimė pagailėjus mažučių jaunučių burokėlių. Taip gailėjau mesti juos į puodą ir taip išžudyti visus vitaminus, kad teko pagalvoti, kaip iš jų pasigaminti salotas. Ieškojau tomino tipo sūrio kepimui, radau kažkokį tai ožkos, pavadinimu tomies, minkštą sūrį kietesniu pelėsiniu apvalkalu. Į salotas įsipaišė. Buvo pripažinta ir suvalgyta. Abiejų mano vyrų! Dėl mažojo tikrai nustebus buvau. Rėkė tol, kol nusigavo ant mano kelių, rankomis iki lėkštės ir galėjo išsirinkti burokėlius. Valgė! Bet tikriausiai nereikia net minėti, kokia po to buvau aš ir koks 'švarus' buvo jis... 2 valgytojams

2 nedideli burokėliai
pora šaukštų apelsinų sulčių
obuolys (ir morka manau tiktų)
salotų lapelių
šaukštas paskrudintų sėklų mišinio (moliūgai, saulėgražos, sezamai ir pan)

alyvų aliejaus šaukštelis
česnako skiltelė
mėgstamo sūrio (minkšto ožkos ar karvės, tinkamo kepimui)

pagardinimui alyvų aliejaus, druskos, pipirų

Mano kuklia nuomone, salotų skonis labiausiai priklauso nuo to, kaip supjaustytos daržovės. Skaniausia būtų šiaudeliais. Greičiausiai tai padarysite su specialia pjaustykle, arba peiliu, jei kas mokate gerai naudotis, na kaip kad profesionalūs virėjai per kulinarinius šou. Aš taip nemoku, deja. Ir pjaustyklei burokėliai pasirodė per kieti. Teko pjaustyti pjaustykle riekelėmis ir peiliu pridaryti šiaudelių. Na bet taip vargti verta, taip skaniau :)

Burokėlių šiaudelius apšlakstyti apelsinų sultimis. Supjaustyti šiaudeliais obuolius, taip pat apšlakstyti sultimis. Nuplauti ir nusausinti salotas.

Keptuvėje pakaitinti šaukštelį alyvų aliejaus su perpus perpjauta česnako skiltele. Iš abiejų pusių apkepti sūrį.

Lėkštėse dėlioti salotų lapus, burokėlių ir obuolių (ir/ar morkų) šiaudelius, pabarstyti sėklų mišiniu, dėti ant viršaus šiltą sūrį, pašlakstyti alyvų aliejumi, pabarstyti šviežiai maltais pipirais ir tiekti į stalą.

(Jei mokat pjaustyt šiaudeliais) salotos labai greitai pagaminamos, labai sveikos ir gardžios.

Skanaus!

9 komentarai:

 1. Ak, nukopijavai mano rytdienos vakarienę :D Aš susiplanavau beveik tokias pat daryt :))) Labai gardžiai atrodo :)
  o taip gražiai pjaustyt aš ir norėčiau mokėt. Dažniausiai man kantrybės neužtenka :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aaa, leiskit mane į Romą!! Dzin dietos, dietos bus vėliau, o ten maistas, tikras, itališkas :) Oi... Gerai tau, prašom čia nesiskųsti ir salotas tyliai rupšnot :)
  Juokauju. Geros salotos, paprastai tobulos.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Norėčiau ir aš po Romą pasivaikščiot.. Ir paragaut jos :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Jurga, esu minčių skaitytoja, pasirodo :D Lauksiu nekantraudama tavo salotų varianto. Ir neabejotinai įspūdingos nuotraukos :)

  Laima, čia po tavo komentaro sąžinė nubudo ir liepė fotografuot ir užrašinėt receptus :)) Ačiū gi :)

  duonosirzaidimu bei Žiupsneli Druskos, Romos pažadu įdėti kokį mini reportažiuką, bet vėl gi su mano apsukomis ir liepa ateis, kol susiruošiu... :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Atrodo skaniai. Aš neseniai valgiau burokėlių/morkų/salierų salotas tai vis galvoju pakartoti. O pjaustymui, tai reikia smagų peilį turėti :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. popai, skaičiau kažkada apie tavo naujus virtuvinius žaisliukus. Pas mus namuose tokių bijomasi :)) Ir taip kaip savo akį saugau paskutinį aštrų Ikea peilį :D

  Manau čia ir apelsino gabaliukai tiktų... Ir salieras. Idėja sekančiam kartui :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Aš žalių burokėlių salotas darau su kaliarope ir morka - irgi labai skanu. :-)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Nuostabaus skonio gaivios salotos!

  AtsakytiPanaikinti

Related Posts with Thumbnails