2008 m. spalio 27 d., pirmadienis

Paprasčiausiai kepti kalmarai su bulvėmis

Nusipirkom mes kalmarų. Šviežių ir nevalytų. Pirmą kartą ir be jokio supratimo, kas su jais daroma. Kaip ir vakar su mažų sardinių kilogramu, šiandien vėl kažkaip neaiškiai virtuvėje buvau palikta viena su jais tvarkytis... Nieko sudėtingo, tik darbas ne iš maloniausių, jautrių nervų skaitytojai sekančią pastraipą gali ir praleisti.

Pirmiausia, aišku, reikia juos išvalyti. Papasakosiu grubiai, tikiuosi, kad aiškiai. Ištraukiam čiuptuvus su žarnokais, nupjauname kiek už akių, iškrapštome tarp čiuptuvų likusią dalį, kuri nežinau kaip vadinasi. Išimam pailgą plastmasinį daiktą iš vidurių, iškrapštom kiek pasiekiam. Pelekus nutraukiam žemyn taip, kad išsinertų su visa rožine stora oda - išmetame ir pelekus, ir odą. Išverčiame kalmarą, išvalome gerai iš vidaus. Nėra lengva išversti, bet pasitelkus fanaziją visai įmanoma :) Išplovus parverčiame atgal.


Nesu kalmarų kepimo ekspertė, bet galiu pasigirti, kad gavosi puikiai, bet jei ir nuotraukoje kalmaras kiek pasvilęs atrodo. Svarbiausia atsiminti vieną dalyką - perkeptas kalmaras bus kietas kaip bato padas. Kepti reikia ant didelės kaitros ir trumpai - minutę ar pusantros kiekvieną pusę. Taigi kalmarus perpjoviau išilgai, vidinę pusę įpjoviau rombais, grilinę keptuvę įkaitinau iki maksimumo, kalmarą aptepliojau alyvų aliejumi, sumaišytu su kapotu česnaku, druska ir pipirais. Kepiau kiekvieną pusę po minutę. Valgėme su virtomis bulvėmis, sutaisytomis su alyvų aliejumi ir actu (čia monkey husband indėlis, jis iki šiol nesupranta, kaip mes galime valgyti tiesiog paprastai lietuviškai virtas bulves :D)

5 komentarai:

 1. Labai mėgstu kalmarus, todėl pavydžiu, kad gali nusipirkti šviežių, nes LT tik šaldytus randu. Ta proga prisiminiau labai skanias šiltas salotas su kalmarais, būtinai artimiausiu metu pasidalinsiu receptu. Net seilė tįsta.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nesu pas mus kaime mačius šviežių, šituos Italijoj nugriebėm. Sako, kad šaldyti ir švieži kalmarai gerokai skiriasi, o va aštuonkojai ne taip labai. Dabar pagavo azartas ir su tais paeksperimentuoti :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai mėgstu jūros gėrybes. Gaila, kad LT šviežių nusipirkt būna arba keblu, arba brangu.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kuo toliau, tuo labiau pritariu minčiai, kad reikia valgyti tai, kas savame krašte auga ir gyvena. Taip ir pigiau, ir skaniau, nes viskas šviežia :) Man, pvz., labai silkės trūksta, niekaip neina rasti tokios skanios, kaip Lietuvoje, tai va turiu visokiais čia kalmarais maitintis :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. :D Maniskis lygiai taip pat virtas bulves visada alyvu aliejum "palaisto". O kalmaru tai as vajej kaip noreciau.. beveik taip pat kaip silkes..

  AtsakytiPanaikinti

Related Posts with Thumbnails