2012 m. gruodžio 11 d., antradienis

Obuolių tortas su klevų sirupo glaistu

Aš taip džiaugiuosi grįžus į virtuvę. Nežinau, kiek tai tęsis. Tikriausiai tol, kol namuose svečiuojasi anyta, leidžianti man nieko neveikti, tik būti mama ir namų šeimininke, kai man to norisi. Kokios smagios šios mano atostogos!

Vakarais, kai mažieji miega, vartau receptų knygas, ieškau kažko įdomaus ir nebandyto. Kai ateina laikas gaminti, kažkodėl vis tiek griebiuosi Ottolenghi. Jau man pačiai negera ir nepatogu, lyg kitų puikių knygų ir autorių nebūtų. Tikriausiai šis receptas bus paskutinis iš numatytų išbandyti jo desertų kategorijos. Nesakysiu kiek jų buvo nepasisekę... pvz granolos batonėliai kažkoks nesusipratimas, kaip ir baltojo šokolado ir makadamijos browniai, plaukioję svieste. Va po šio torto tai aš atleidžiu už visus receptų netikslumus. Jau kepsiu Kalėdoms vietoj medaus torto (nes trigubai mažiau laiko sugaišti), paskui kepsiu diavoletto gimtadieniui, kepsiu šiaip kai norėsis ko nors saldaus, kai reikės suvalgyti užsilikusius obuolius, sunaudoti užsistovėjusią šaldytuve Philadelphia. Dar gerai tai, kad jis kuo ilgiau stovi, tuo skanesnis darosi.
Nagi prie recepto

80 g razinų
4 š. vandens
3 obuoliai
120 ml alyvų aliejaus
160 g cukraus

0,5 a.š. vanilės ekstrakto arba pusė vanilės ankšties
2 kiaušiniai

280 g miltų
ketvirtis a.š. druskos
0,5 a.š. kepimo miltelių
1,5 a.š. sodos
0,5 a.š. cinamono
tarkuota citrinos žievelė
2 kiaušinių baltymai

Pertepimui
100 g sviesto, kambario temperatūros
100 g muscovado cukraus
85 ml klevų sirupo (arba 120 g)
200 g kreminio sūrio (naudojau Philadephia), kambario temperatūros

Ant silpnos ugnies pakaitinti razinas su vandeniu, kol jį visą sugers. Atvėsinti.

Obuolius nulupti, išimti sėklalizdžius ir supjaustyti centimetro dydžio kubeliais.

20 cm kepimo formą patepti riebalais, iškloti dugną ir šonus kepimo popieriumi. Orkaitę įkaitinti iki 170 laipsnių C.

Alyvų aliejų išsukti su cukrumi ir vanile (mikseriu arba rankomis), po vieną įmušti kiaušinius. Masė turėtų būti vienalytė ir tiršta. Sudėti obuolius bei razinas ir citrinos žievelę.

Miltus, druską, sodą, kepimo miltelius ir cinamoną sumaišyti ir persijojus įmaišyti į tešlą.

Baltymus išplakti iki standžių putų, atsargiai per du kartus įmaišyti į tešlą.

Tešlą supilti į formą, išlyginti viršų, kepti pusantros valandos. Išimti iš orkaitės, leisti atvėsti formoje. Kai atšąla, nuimti kraštus ir arba pertepti glaistu, arba įvynioti į maistinę plėvelę ir palikti nakčiai šaldytuve (taip pailsi ir būna geresnio skonio).

Pasiruošiam pertepimą ir glaistą. Kambario temperatūros sviestą išsukti su cukrumi ir klevų sirupu iki purios masės. Įmaišyti kreminį sūrį.

Pyragą perpjauti išilgai pusiau, pertepti puse kreminio sūrio masės, ant viršaus gražiai užtepti likusią. Jei pyrago viršus labai iškilo, jį galima nupjauti ir palyginti.

Vykdau degustacijas kas valandą ir galiu prisiekti, kad kuo ilgiau stovi, tuo skanesnis darosi.

Beje, lygiai prieš metus buvome Londone ir valgėme pas poną Ottolenghi. Desertui aš pasiėmiau tuos pačius man niekad nepavykusius baltojo šokolado ir makadamijos brownius, o mano vyras - šitą pyragą. Kaip dabar pamenu, koks gėris buvo. Tik daug drėgnesnis ir puresnis, nei maniškis. Tikriausiai galima dar kokį vieną kitą obuolį dadėti, nepakenktų.Apple cake with maple syrup icing


80 g sultanas
4 tbsp water
3 apples
120 ml olive oil
160 g sugar

0,5 tsp vanilla extract or half vanilla pod
2 eggs

280 g flour
1/4 tsp salt
1/2 tsp baking powder
1 1/2 tsp bicarbonate of soda
1/2 tsp ground cinnamon
grated zest of 1 lemon
2 egg whites

Maple icing
100 g butter, at room temperature
100 g muscovado sugar
85 ml maple syrup (or 120 g)
200 g cream cheese (I used Philadephia), at room temperature


Place sultanas and water in a medium saucepan and simmer over a low heat until all of the water has been absorbed. Leave to cool.

Peel and core apples, cut into 1 cm dice.

Grease a 20 cm springform cake tin, line the base and sides with baking parchment. Heat the oven to 170 C.

Mix olive oil with sugar and vanilla extract (or scraped seeds of vanilla pod). Beat well together, then gradually add the eggs. Mix in the diced apples, sultanas and lemon zest, then fold in the sifted flour, salt, bicarbonate of soda, cinnamon and baking powder.

Whisk the egg whites in a clean bowl either by hand or with a mixer, until they have a soft meringue consistency. Fold them into the batter in two additions, trying to lose as little air as possible.

Pour the batter into the lined tin, level it with a palette knife and place in the oven. Bake for 1.5 hours.  Remove from the oven and leave it to cool completely. Once the cake is cold, remove it from the tin and you can assemble it. Or wrap it in a cling film and leave in the fridge overnight for the flavors to mature.

Once you are ready to assemble the cake, prepare the icing. Beat the butter with sugar and maple syrup until light and airy. This can be done either by hand or in a mixer. Add the cream cheese and beat until smooth.

Cut the cake horizontally in half. If the cake is very domed, shave a bit of the top off to level it. Spread a 1 cm thick layer of icing over the bottom half of the cake. Carefully place the top half on it. Spoon the rest of the icing on top.

Recipe from Yotam Ottolenghi 'The Cookbook'.

16 komentarų:

 1. Ottolenghi apsėstoji :) Rodos labai gerai turi būti. Pavarčiau Jerusalem keliskart, lyg ir gundausi, lyg ir nelabai. ir nesuprantu, ar man jo labiau reikia, ar labiau nereikia...

  smagiai diavoletto nuskambėjo. ar tikrai toks jau velniūkštis? Kaip į sesę reaguoja?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Apsėstoji, tikrai nepatogu darosi. Jerusalem tikriausiai anksčiau ar vėliau įsigysiu. Dabar Moro tris knygas turiu, tai dar nedega.

   Velniūkštis, sveikai energingas vaikas. Šiandien palikau su sese minutei, girdžiu verkia rėkia 'Mamaaaaaa'. Išsigandau, kad kažkas atsitiko, o pasirodo, sesė apsisisiojo. Va tokie mūsų gyvenimai

   Panaikinti
  2. :)))) linksmai gyvenat :)

   Panaikinti
 2. Tai sakai Ottolenghi desertai ne visada pavyksta; girdejau ir daugiau nuomoniu, kad receptuose pas ji daug kas apytiksliai; bet sitas tortas tikrai bus nusirasytas ir iskeptas;

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ne tik desertai. Ir kiti patiekalai. O tortą tikrai rekomenduoju. Ech, einu dar gabalėlį atsipjausiu :))

   Panaikinti
 3. Mmmm viskas patinka išskyrus razinas - bet čia ne problema :) gali pakeisti.
  O aš pagal Ottolenghi nieko nesu gaminus :/ žiūrėjau pamenu į Jurgos vištiena ir planavau, po to dar kažkur, taip ir liko kol kas plane...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kad razinos labai išbrinkę, tokios net karamelinės, man atrodo net nemėgstant nelabai sutrukdytų...

   Panaikinti
 4. kaip atrodo tas muscovado cukrus?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. tamsus rudas cukrus, specifinio skonio. Jei nėra, manau tiks ir paprastas cukrus.

   Panaikinti
 5. Šis pyragas yra nerealus! Manęs jau prašo būtent ji atsinešti. Jau vien dėl jo vertėjo tas knygas susipirkti.. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. va va, taip ir yra. Nerealus! Ir man kažkodėl primena Kalėdas pas močiutę, nors ji nieko panašaus tikrai nėra kepusi. Tiesiog gėris

   Panaikinti
 6. kaip gerai, kad ne aš viena dėl Yotam'o einu iš proto :)

  Aš jo desertų nesu dariusi nei vieno, man regis. Bet jo visi receptai su vištiena tai yr tiesiog awesome! Ir Jerusalem yr labai neblogų receptų su ja, o dar meatballs'ų kokių ten yra!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. tikrai ne viena. Man jo vištiena su lazdyno riešutais yra topinė nereali.Dabar dar kai nusipirkau rožių vandens, tai išvis...

   Ir baik gundyti su Jerusalem. Po tavo įrašo What Katie Ate pre-order padariau, dabar knygų nepriklauso pirkt

   Panaikinti
  2. Tas rožių vanduo kažką priduoda?! Geras. Aš galvojau, kad jis ten labai jau skoniui įtakos neturi.

   Nurašyk tai Kalėdoms :D

   Panaikinti
  3. Man priduoda. Begalinį pasitenkinimą, kai maišai medų ir riešutus su rožėm. Valgytojam nemanau, kad baisiai skiriasi.

   Kalėdoms jau tiek visko nurašyta, kad... na reiks pagalvoti :))

   Panaikinti
 7. Norėjau pasitikslinti dėl miltų - tikrai 280 gramų, ne mililitrų? Nes aš va kątik iškepiau, baisingai skanus, tik dėjau keturis obuolius ir tada 280 g miltų, dievaži, niekur netelpa :) ir dar keistumas, kad man per 45 min pagrindas iškepė, bet čia gal orkaitės kaprizai :)

  AtsakytiPanaikinti

Related Posts with Thumbnails