2009 m. gegužės 6 d., trečiadienis

Orata kepta orkaitėje paprastai ir greitai

Net nedrąsu čia vėl rašyti, lyg savo namuose į svečius prašyčiausi... na dabar jau turėčiau dažniau vieną kitą užfiksuotą vakarienę užrašyti ir paviešinti. Bebe paaugo, jau visi trys mėnesiai, labai geras vaikas, leidžia mamai virtuvėje kartais pasisukioti. Ir vakarais nebereikia po porą valandų linguoti lopšinės ritmu, kad užmigtų, taigi (teoriškai) turėtų likti laiko aprašymams. Taigi po trumpos ataskaitos pakalbam apie vakarienę.

Orata lietuviškai tikriausiai dorada? Kaip bevadinama, Italijoje labai mėgstama žuvis. Galiu pasigirti esanti žvejo dukra, bet kad žuvį moku gaminti, tai jau tikrai ne. Dažniausiai kepu orkaitėje su citrina, rozmarinu ir aliejumi. Taip ir šįkart. Universalus receptas.

2 žuvys po ~350g
citrinos riekelės
rozmarino šakelė
alyvų aliejus
druska, juodieji pipirai
baltas sausas vynas

Išvalytą žuvį pasūdyti, pabarstyti pipirais, pilvan įkimšti rozmariną, citrinos riekeles, pašlakstyti gerai aliejumi. Dėti į skardą. Aš dėjau ant folijos palankstytais kraštais, kad skystis nepabėgtų ir skardos šveisti nereiktų, o tada į orkaitę 180C pusvalandžiui. Į kepimo pabaigą pašlakstyti baltu vynu - taip pasidaro nerealiai skanus padažiukas. Skanu su bulvytėmis, apie kurias gal rytoj...

2 komentarai:

  1. Smagu sulaukti šviežių įrašų ;) Ir, be abejo, džiugu girdėti, kad bebe auga puikus ir geras vaikas ;) TAip ir toliau.

    Geras, paprastas ir universalus receptas. man žuvis skaniausia kepta su citrina, žiupsniu druskos (bent jau aš visuomet dedu, tik labai nedaug) ir kokiomis šviežiomis žolelėmis. Aš vakar kaip tik kepiau vištieną marinuotą su citrina ir rozmarinu tai maniškis vis laižėsi kaip katinas ir kartojo kad be galo skanu :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. aciu uz toki paprasta ir sveika receptuka ;)

    AtsakytiPanaikinti

Related Posts with Thumbnails