2012 m. kovo 19 d., pirmadienis

Pasta su šparagais ir vytintu kumpiu

Pavasaris, pavasaris. Net ir jei šiandien lyja, o kalnų viršūnės vėl apsnigtos, magnolijos ir vaismedžiai eina iš proto žiedų gausybe. Norisi kažko gaivaus. Šaldytuve kažkas apgyvendino šparagų pundelį. Tikrai ne aš, nes sąžiningai laukiu, kol prasidės vietinių daržovių sezonas, na bent jau itališkų, nes šveicariškų dar reiks palaukti.
Spintelėse vėlgi kažkas apgyvendino man negirdėtos formos pastą - bavette, man panašu į linguine arba plokštokus spaghetti, jei jau taip grubiai galima apibūdinti. Sunaudojom. Vaikis dar panaudojo juos kaip špagą. Nežinau, iš kur išmoksta, iš manęs tai tik pacifistines Zen shorts ir pan. pasakas girdi.


Dviems valgytojams

250 g pastos (ilgos, pvz tagliatelle)
40 g sviesto
pundelis šparagų
30 g vytinto kumpio
keli šaukštai tarkuoto parmezano
po kelis lapelius prieskoninių žolelių - baziliko, mėtos, petražolių
druskos, pipirų

Paruošti šparagus. Lenkti kol perlūžta - taip atsiskiria sumedėjusi dalis, kurią aš išmetu (ir tikriausiai blogai darau). Viršūnėles atskirti nuo kotų. Užvirti puodą vandens, pasūdyti, pirmiausia įmesti kotelius, po minutės ir viršūnėles, po minutės nupilti, perlieti šaltu vandeniu. Šparagai turi būti traškūs ir nesutižę. Kotelius supjaustyti norimo dydžio ritinėliais.

Užvirti puodą vandens pastai. Kai užvirs, pasūdyti, sudėti pastą ir virti pagal pakelio instrukcijas, kad būtų al dente. Prieš nusunkiant atidėti ketvirtį puodelio vandens, jei kartais būtų per sausas padažas.

Keptuvėje ištirpinti sviestą, sudėti šparagus ir kumpį, pašildyti. Pasūdyti ir paskaninti pipirais. Žoleles supjaustyti, sudėti kartu su pasta ir parmezanu į keptuvę, gerai išmaišyti, tiekti į stalą negailint parmezano. Šparagai su juo labai gerai draugauja. Tegyvuoja pavasaris!

8 komentarai:

 1. Egle, tai gal ten kokie slapukai nykštukai ar naminukai šparagus šaldytuve slepia? :D Geras, jau magnolijos pas jus žydi... mes dar laukiam... Bavečiai puikiai atrodo, ir šparagai taip pat :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėkui :) tikriausiai ir pas jus jau magnolijos pražydo. Stebuklingi medžiai :)

   Panaikinti
 2. Skaniai atrodo...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tas kažkas tai toks visai gurmanas :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. O kad pas mus butu taip lengva sparagu gauti, tai tikrai gaminciau. Labai juos megstu. Nuosırdziai pavydziu.

  AtsakytiPanaikinti
 5. šeštadieni buvo imta ir pagaminta. Žiauriai skanu. Nesukliudė ir tai kad žinojau, kad šparagai sekmadienį bus pas uošvienę pietums. Beje, labai skanūs buvo ir man nematyti negirdėti - apvirti šparagai lengvai pakepinti ant sviestuko, o padažas - smulkinti kietai virti kiaušiniai su citrinos sultimis. Toks gražus spalvotas patiekalas :)

  AtsakytiPanaikinti

Related Posts with Thumbnails